Kilka sposobów na tańsze palenie papierosów

Jak zmniejszyć koszty papierosów
Własnoręczna produkcja papierosów

Palenie papierosów – bardzo paskudny i kosztowny nałóg, który niszczy zdrowie palącego oraz osób z jego najbliższego otoczenia (biernych palaczy). Palenie papierosów uszczupla również budżet domowy.

Oszczędzanie dla palaczy

Tanie Palenie papierosów i tytoniu

Palenie papierosów staje się coraz droższe. Przeciętny palacz wypala około 1 paczki dziennie. W skali miesiąca jest to koszt ok. 300zł, mnożąc to przez 12 miesięcy rocznie wychodzi 3600zł. Jest to całkiem niezła sumka, która idzie z dymem. Nie wspomnę szkodliwości dla palącego i otaczających go osób. Jeżeli to nie przemówiło do rozsądku aby całkowicie rzucić ten kosztowny nałóg, to podaje kilka sposobów na zaoszczędzenie przepalanej kasy.

- pierwszy sposób

Pierwszym sposobem jest zmiana marki papierosów na tańsze. Jest to mało skuteczna metoda oszczędzania, ale zawsze jakaś. Kolejne metody będą wymagały więcej zaangażowania i czasu.

Zmiana drogich papierosów na tańsze

- Własnoręczna produkcja papierosów (na własny użytek)

Drugą metodą własna produkcja papierosów. Obecnie na rynku można kupić akcesoria i produkty do samodzielnego wytwarzania papierosów. Początkowo trzeba zainwestować w sprzęt do nabijania koszt od 15 do 150zł, a następnie pozostaje tylko kupowanie pociętego tytoniu. W zależności od marki oraz gatunku pociętego tytoniu koszt za 1kg wynosi od 80-150zł, dodatkowo trzeba dokupić gilzy (tubki papierosów z filtrem) – koszt 5-10zł za opakowanie 200szt. Miesięczna oszczędność to ok.60% w stosunku do wydatków na tradycyjne oryginalne papierosy.

własnoręczne nabijanie papierosów

- Produkcja papierosów z własnoręcznie pocietych liści tytoniu (na własny użytek)

Trzecią metodą jest metoda zbliżona do drugiej. Różnica polega na tym, że zamiast pociętego tytoniu kupujemy suszone liście tytoniu, które musimy sami pociąć. Do cięcia tytoniu może posłużyć nam porządna maszynka do makaronu z ok. 60zł. Oczywiście potrzebny jest dodatkowy czas na pocięcie i nabicie gilz tytoniem, ale można zaoszczędzić od 80-90% w stosunku do papierosów oryginalnych.

Krojenie tytoniu maszynką do makaronu

- czwarty sposób

Czwartą najbardziej oszczędną metoda jest całkowite rzucenie palenia.

Palenie zabija

!!! PALENIE ZABIJA !!!

Warto przezwyciężyć nałóg palenia papierosów. Jest wiele ogólnodostępnych środków wspomagających rzucenie palenia papierosów, są w postaci gum do żucia oraz plastrów antynikotynowych. Jednym ze znanych producentów takich środków są: Nicorette oraz Niquitin. Można również poprosić lekarza rodzinnego o przepisanie tabletek Tabex wspomagających rzucenie palenie papierosów. Rzucenie papierosów wyjdzie nam i naszym najbliższym na zdrowie.

Przedstawione powyżej porady dotyczące własnoręcznej produkcji papierosów powinny być wykorzystane tylko i wyłącznie na własny użytek, gdyż handel tytoniem, papierosami bez akcyzy jest nielegalne i jest przestępstwem!

© R.K. 2012